4.Açık İnovasyon Konferansı ve Çalıştayı

Açık İnovasyon Derneği olarak bu yıl 24-25 Eylül 2021 tarihlerinde; 4. Açık İnovasyon Konferansını ve Türkiye Açık İnovasyon Platformu proje çalıştayını düzenleyeceğiz.

Online olarak gerçekleştirilecek çalıştay ve konferans için kayıt zorunludur. Hemen kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurabilir, konuşmacı olma talebinizi ve önerilerinizi bizimle iletişim sayfamızdan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

4. Açık İnovasyon Konferansı

Bu yıl online gerçekleştireceğimiz 4. Açık İnovasyon Konferansında Türkiye Açık İnovasyon Platformu Çalıştayı sonuçlarını ve Türkiye’de açık inovasyon yaklaşımının durumunu ve iyi örnekleri konferans konuşmaları ile canlı yayında paylaşacağız. 

Açık İnovasyon Konferanslarını bu yıl 4. kez online olarak gerçekleştireceğiz. İlkini 2016 yılında, ikincisini 2017 yılında HacknBreak Açık İnovasyon Kampları ile birlikte İzmir’de, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü konferans salonunda gerçekleştirmiştik. Üçüncü konferansımızı 2019 yılında TİM İnovasyon Haftası kapsamında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlemiştik. 

Geçmiş Konferanslar

3. Açık İnovasyon Konferansı

3 – 4 Mayıs 2019 / İstanbul Kongre Merkezi
TİM Türkiye İnovasyon Haftası – HacknBreak Açık İnovasyon Sahnesi

85.000 ihracatçının temsilcisi ve ihracatın tek yetkili kurumu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda inovasyon kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla 7 yıldır düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinliğinde bu yıl Açık İnovasyon Derneği olarak, 03-04 Mayıs 2019 tarihleri arasında ICC-İstanbul Kongre Merkezinde HacknBreak Açık İnovasyon Sahnesi ile yer aldık.

HacknBreak Açık İnovasyon Sahnesi ile Türkiye İnovasyon Haftasında Altan Çakır, Gürcan Ozan, Doğan Taşkent, Adnan Kurt, Kayra Otaner, Önder Yılmaz, İhsan Solaroğlu, Tevfik Uyar gibi bilim ve teknoloji alanlarında farklı sektörlerde yenilikçi çalışmalar ve araştırmalar yapan konuşmacılar ve derin teknoloji girişimcilerinin katkıları ile 2 gün süren ve doyurucu bir program hazırladık.

2. Açık İnovasyon Konferansı

25 Ağustos 2017 / İZMİR
İYTE Kültür Kongre Merkezi

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği Hack’n Break Açık İnovasyon kampı kapsamında düzenlenen Hack’n Break 2. Açık İnovasyon Konferansı 25 Ağustosta İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde gerçekleşti.Konferansın açılış konuşmaları İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Mustafa Güden ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Sabri Ünlütürk tarafından gerçekleştirildi.

1. Açık İnovasyon Konferansı

27 Ağustos 2016 / İZMİR
İYTE Kütüphane Gösteri Merkezi

Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break, 1. Açık İnovasyon Konferansı ile sona erdi. Etkinliğin düzenlendiği dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden’in protokol konuşmalarını yaptığı konferansın davetlileri arasında İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Sabri Ünlütürk ile birlikte üniversite rektörleri, akademisyenler ve kurumsal firma temsilcileri de yerlerini aldı.