Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı Tamamlandı!

Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı Tamamlandı!

Açık İnovasyon Derneği tarafından beş yıldır düzenlenen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı’nın, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine adanmış odak kamplarının ilki olan Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı yoğun bir katılım ve ilgiyle 24 Haziran – 27 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleşti. Çok sayıda paydaş kurum, topluluk ve uzmanın işbirliği ile düzenlenen kamp, sağlık sektöründe işbirliği odağı ile gerçekleştirilen ilk interdisipliner etkinlik oldu.

Sağlıkta Açık İnovasyon Kampı için 1200’e yakın başvuru aldık. Başvuru yapanların %56’sı kadın ve %50’si farklı seviyelerden (lisans, yüksek lisans ve doktora) ve bölümlerden (tıp fakültesi, sağlık bilimleri enstitüsü, biyomedikal mühendisliği, biyoloji ve genetik, biyoteknoloji, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, diş hekimliği vb) öğrencilerdi.  

Başvuru yapanların %17’si üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyen ya da lise veya dengi okullarda çalışan öğretmenlerden oluşuyorken, %24’ü herhangi bir kurumda profesyonel olarak çalışanlardı. Profesyonel çalışma hayatında olan katılımcılarımızın da büyük bir çoğunluğunu doktor, eczacı, diş hehimi, hemşirelik, sağlık yöneticisiliği gibi farklı birimlerden sağlık çalışanları oluşturuyordu. Ayrıca sivil toplum örgütü üyeleri – yöneticileri, mühendisler, yazılımcılar, analistler ve idari personel gibi farklı branşlarda çalışanlar da vardı. Katılımcıların %9’u sağlık sektörüne özel bir iş fikrini hayata geçirmiş (DVESHealth, GlakoSense, RADRİCTİON, Vagustim, Kaju, PandeGo, PhysioTech, CARNAP, Spektroskop, Refakatçim, Donti Dental vd.) ya da geçirmek isteyen girişimcilerden oluşuyordu. 

KONUŞMACILAR

HacknBreak Sağlık, yurtiçi ve yurtdışından 65 konuşmacısının deneyim ve uzmanlık alanları ile ilgili oturumları ile bu alanda gerçekleştirilen Türkiyenin en önemli interdisipliner etkinliklerinden birisi oldu.

Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir