Hemzemin Sosyal Fayda İletişimi Konferansında Yeniliğin Açık Halini Anlattık

Hemzemin Sosyal Fayda İletişimi Konferansında Yeniliğin Açık Halini Anlattık

“Daha İyi Bir Sosyal Fayda İletişimi İçin Deneyim Paylaşımı” hedefiyle yola çıkan Hemzemin Sosyal Fayda İletişimi Konferansı, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini, akademisyenleri ve iletişimcileri “sosyal fayda iletişimi” ekseninde bir araya getiren uluslararası bir deneyim paylaşımı. Konferans, sosyal fayda iletişimini odağına alıyor, bu konuda iyi örneklerin görünür olması için zemin oluşturuyor.

Konferans, “iletişim”i odağına alarak sosyal fayda iletişimi üzerine farkındalık oluşmasını sağlıyor, Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşu yöneticilerini ve şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluk departmanlarının yöneticilerini sosyal fayda iletişimi alanında uluslararası bir deneyimle buluşturarak bu alanda uluslararası örnekleri ve deneyimleri paylaşıma açıyor. Farklı alanlardan farklı iletişim vakalarını katılımcılar ile buluşturarak bu alanda “ufkun genişlemesine” destek veriyor.

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası sosyal fayda iletişimi konferansı Hemzemin, 18 Aralık Çarşamba günü, Pera Müzesi’nde beşinci kez düzenleniyor. Alanında uzman konuşmacıları şirketler, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, medya mensupları ve iletişimcilerle bir araya getiren Hemzemin, Myra Ajans tarafından, Yaşama Dair Vakıf’ın desteğiyle gerçekleşiyor.

Daha iyi bir sosyal fayda iletişimi,” diyerek yola çıkan Hemzemin, 2019’da beşinci konferansında “İyilik, Güzellik, Yenilik”, diyerek odağını sosyal fayda üretmek için yürünen yeni yollara, kullanılan yeni yöntemlere çeviriyor. 2019 Konferansı’nda Hemzemin sahnesi, sivil meselelerin, hak temelli taleplerin, kurumsal sosyal sorumluluk projelerindeki hedeflerin dile getirilmesinde ve çözümünde alışılageldik, geleneksel iletişim yöntemleri ve yapılanmaların dışında kalan iyi örneklere açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir